Home » Psiholoģijas dienas un Jauno psihololoģijas zinātnieku konkurss » Noslēgušās piektās Psiholoģijas dienas Latvijā

Noslēgušās piektās Psiholoģijas dienas Latvijā

Ar diskusiju par Psihologu likuma normām un to ietekmi uz psihologu profesionālo darbību ir noslēgušās šī gada Psiholoģijas dienas. Tās notika no 6. līdz 14. oktobrim.

“Šī gada Psiholoģijas dienas iezīmē nozīmīgu pagrieziena brīdi pirms stājas spēkā Psihologu likums. Līdz ar to ir loģiski, ka tam tika veltīta nozīmīga vieta arī pasākumos, kas šogad notika Psiholoģijas dienās. Bija sarunas par to, kā likums darbosies, topošajiem likuma komentāriem, par psihologu profesionālo darbību dažādās jomās,” secina Latvijas Psihologu biedrības padomes priekšsēdētāja Gitāna Dāvidsone.

Psiholoģijas dienu mērķis ir sekmēt atvērtu, radošu vidi profesionālai diskusijai, kā arī informēt sabiedrību un nozares speciālistus par aktualitātēm nozarē. Psiholoģijas dienu laikā vairākas psihologu sabiedriskās organizācijas rīko ikgadējās konferences. Tā piemēram, organizāciju psihologu ikgadējā konference šogad bija veltīta instrumentiem organizāciju psihologu darbā, t.i., testiem, aptaujām, to ticamībai un lietderībai (http://www.lopb.lv/)

Rīgas Stradiņa universitāte ar plašu programmu atzīmēja desmitgadi, kopš šajā augstskolā ir izveidots psiholoģijas izglītības virziens. Konferencē tika prezentēti Latvijas klīniskā personības testa rezultāti, tika runāts par veselīga dzīves veida psiholoģiskajiem aspektiem, par psihologu nodarbinātību u.c. tēmām. (https://www.rsu.lv/psihologijas-izglitibai-10).

Juridiskās psiholoģijas aktualitātēm veltītajā seminārā tika runāts par  psiholoģijas un juridiskās sistēmas saskares punktiem izmeklēšanas procesā, tiesā, cietušo un notiesāto rehabilitācijā kā arī citām tēmām.

Noslēdzoties psiholoģijas dienām ir noskaidroti arī 2017.gada Jauno zinātnieku konkursa uzvarētāji. Pirmo vietu augstskolu mācībspēku žūrijas vērtējumā ieguva Krista Lemberga (LU) par Krista Lemberga (LU) ar pētījumu par “Sacensību trauksmes saistību ar sportisko sniegumu treniņos un sacensībās skeletonā un kamaniņu sportā”. Otro vietu ieguva Gundega Rudzīte (RSU). Trešo vietu – Katrīna Žaltkovska (LU). Savukārt skatītāju balsojumā pārliecinoša uzvara Gundegas Rudzītes videoklipam. Jauno zinātnieku konkurss, kurā psiholoģijas studenti var piedalīties ar pašu veiktajiem pētījumiem, tika organizēts ceturto gadu. (http://zinatniekukonkurss.mozello.lv/nobalso/).

Psiholoģijas dienu programma kopumā aptvēra vairāk nekā 40 dažādus pasākumus – lekcijas, seminārus, individuālas konsultācijas, kino vakarus –  Rīga, Ogrē, Valmierā, Daugavpilī, Krāslavā un citviet (http://www.psihologijasdienas.lv/). Kino vakarus vien  šogad apmeklēja 236 cilvēki.

Psiholoģijas dienas norisinās kopš 2013. gada, no 2014. gada tās koordinē Latvijas Psihologu biedrība.

Uz tikšanos pēc gada – sestajās Psiholoģijas dienās!

 

 


Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *